11 maja, 2013

A Square Oversized Tee - Spring Refashion


Do you sometimes refashion your apparel? I'm asking because these days I'm actually busting my stash and make a huge wardrobe cleaning-up. I've already done some but there's still so much to do yet. While upcycling fabrics, I came across things I didn't realize I have had them in my closeth (lol). So that's all for spring cleaning. Now, I'd like to share with you another ideas to use upcycled jersey and cotton. And here they are!
* * *
Przerabiacie czasem swoją garderobę? Pytam, bo właśnie zmagam się ze swoim składzikiem z materiałami i robię wielkie porządki w szafie. Zrobiłam już trochę "czystek", ale jeszcze sporo przede mną. Kiedy tak segregowałam materiały, natrafiłam w szafie na rzeczy, o których istnienie nawet nie podejrzewałam (lol). Ale dość o wiosennych porządkach. Bo chciałabym podzielić się z Wami kolejnymi pomysłami, jak użyć odzyskany jersey i bawełnę. Oto one!I got a sweet girly tunic refashioned by shortening a cotton maxi dress. Then hemmed the raw bottom, and voila!
* * *
Skróciłam bawełnianą sukienkę i przerobiłam ją na słodką dziewczęcą tunikę. Podszyłam prujący się spód i gotowe!

Helen Crafty Stall

Helen Crafty Stall

I really loved the printing on the cotton tunic, so I upcycled some leftovers and reused them the to make details for a square oversized tee. And this is a result of a small refashion and some upcycling.
* * *
Pokochałam nadruk na bawełnianej tunice, więc zostawiłam sobie trochę resztek z tego materiału i użyłam go do przyszycia paru detalów na kwadratowym oversizowym t-shircie. A oto rezultat małej przeróbki i odzysku materiału.

Helen Crafty Stall

Helen Crafty Stall

A few refreshing details - a small pocket with an orange button.
* * *
Parę odświeżających detali - mała kieszonka z pomarańczowym guzikiem.

Helen Crafty Stall

To make a neckline trim (which may look a little shabby, but consider I don't posses any serger yet) I chose stright and zigzag stitches to avoid ripping. Did the same for short sleeves.
* * *
Na podszycie linii szyji (która wygląda ubogo ze względu na fakt, że nie zaopatrzyłam się jeszcze w overlock) wybrałam ściegi prosty i zygzakowym, żeby uniknąć prucia się materiału. Tak samo postąpiłam w przypadku krótkich rękawów.

Helen Crafty Stall

Helen Crafty Stall

Not so bad, but yes - I definitely need to buy a serger!
* * *
W sumie nie tak tragicznie, ale i tak potrzebuję overlocka!


I kept plain blue jersey t-shirt unused for a while, because of the bad unwashable stain below the neckline. Untill I came up with idea for refashioning it to a boxy tee.  For a bodice I used a Burda Style pattern, the same I picked to make an Upcycled Crossover Tunic. I drafted short sleeves and added adorable pocket.  If you like, you may also use my tutorial to sew a pocket from an Upcycled Child's Pocket Pants post.
And that's it.
 * * *
Przez jakiś czas przechowywałam zwykły dżersejowy t-shirt w kolorze niebieskim ze względu na paskudną niezmywalną plamę tuż pod linią szyji. Do czasu aż wpadłam na pomysł, żeby przerobić go na kwadratową koszulkę. Na uszycie głównej części użyłam wykroju z Burdy, tego samego, z którego uszyłam Tunikę z krzyżowanym przodem Jeśli chcecie, możecie też skorzystać z mojego tutorialu na wykonanie kieszonki z postu Dziecięce spodnie z kieszeniami. I to tyle!

Helen Crafty Stall

Helen Crafty Stall

Helen Crafty Stall

I matched this Square Oversized Tee with peach leggins (sewed from an old pyjamas). 
I reused the originaly added lace on the legs and leggins look really cute now.
* * *
Połączyłam ten Kwadratowy oversizowy t-shirt z brzoskwiniowymi legginsami (uszytymi ze starych spodni od piżamy). Użyłam oryginalnie dodanej koronki na nogawkach i legginsy wyglądają teraz naprawdę uroczo.

Helen Crafty Stall

Helen Crafty Stall

Helen Crafty Stall

Helen Crafty Stall

To me it's a perfect spring little girl's outfit! Do you also like such color match?
* * *
Jak dla mnie, to idealna wiosenna dziewczęca kreacja! Wy też lubicie takie zestawienie kolorów?

Helen Crafty Stall

Helen Crafty Stall

Happy sewing, see you!
Agata

[THESE PATTERNS ARE A HOME USE ONLY, NOT FOR THE COMMERCIAL]

2 komentarze:

  1. Fajny komplecik ale moje serce podbiła ta tuniczka z pięknego materiału. Z tego samego materiału świetny pomysł na ozdobienie zwykłej rzeczy (kieszonka i kołnierzyk). SUPER!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki :-) A materiał rzeczywiście wdzięczny, choć wyszperany z second handu ;-)

      Usuń

Co o tym myślicie?
Podzielcie się ze mną :-)