06 czerwca, 2014

Summer holidays ACCESSORIES


Od kilku dni jestem w nastroju wakacyjnym, chociaż oficjalnie sezon wczasowy jeszcze się nie zaczął. Mnie to jednak nie przeszkadza. Do kalendarzowego lata zostały około 2 tygodnie, więc to co dziś Wam pokażę nada się idealnie. Będzie krótko, bo czeka mnie jeszcze spakowanie walizy. Ale jak znam siebie, to i tak pewnie czegoś zapomnę ;-)
* * *
I've been in a vacation mood for couple of days, however the holiday break hasn't officially begun yet. But it doesn't bother me at all. There's still 2 weeks left to a summer season, so I've got a perfect project for this occasion. I'll post about it shortly, because I still have some suitcases packing to do. But I'm sure I'm going to miss something anyway ;-)
Kapelutek wydziergałam błyskawicznie, i nie namęczyłam się nad nim za nadto, bo wzór stanowiły wyłącznie słupki i oczka ścisłe. Czyli żadna filozofia dla tych, co czasem szydełkują. To nakrycie głowy powstało z pilnej potrzeby, i z bawełnianej włóczki, która została mi po Bawełnianym Kominie. Jak mogłoby się wydawać, moja głowa nie jest niestety z ołowiu i nijak nie zatrzyma palącego słońca :-)
* * *
I crocheted this hat quite fast and easy, mostly because of a simple pattern consisting of double crochets and slip stitches. So it's rather a piece of cake for those who crochet sometimes. The hat was made of an urgent need, and from some cotton yarn I had left from my Cotton Shawl. As it may seem, my head is unfortunately not made from lead and there's no way it could stop the melting sun rays :-)Wygrzebałam z szafy starą bawełnianą torbę na zakupy. Wyglądała jak siedem nieszczęść. Jakoś nie miałam serca jej wyrzucać, no to ją pomalowałam. Zawsze chciałam pobawić się farbami do tkanin, ale nie miałam odwagi. W końcu wydrukowałam i wycięłam szablon "zrzędliwego kota", a potem jakoś poszło. I wyszedł koteczek, całkiem sympatyczny ;-)
* * *
I came across this old cotton market bag in my wardrobe. It looked really shabby. But I have had no heart to get rid of it so I painted it. I've always wanted to mess with fabric paints fearlessly. Finally I encouraged myself, printed and cut out the "grumpy cat" template and it somehow went smoothly. The kitty look quiet nice ;-)


Teraz trochę pakowania, a potem już tylko błogie lenistwo.
Życzę Wam miłych wakacji. Do zobaczenia niebawem :-)
* * * 
Now, it's time for some packing and afterwards there's only leisure.
Have a nice summer holidays. See you soon :-)
Happy, sewing, see you!
Agata


12 komentarzy:

 1. Kapelusik szalenie mi się podoba! Kocio uratował torbie życie i sprawił, że stała się bardzo oryginalna :-) Zdjęcia wydają się być już bardzo wakacyjne, choć deczko zimno u Was ;-) Miłego wypoczynku!!! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, i Tobie życzę przyjemnego tygodnia. A pogoda niestety w kratkę. I zawsze, kiedy zamierzam robić zdjęcia na dworze, robi się ciemno i deszczowo ;-)

   Usuń
 2. Świetny kapelutek - bardzo Ci w nim młodo i do twarzy :) A kot zupełnie mnie rozbroił - wyszedł Ci idealnie :) Udanego wypoczynku i duuużo słońca, bo skoro już masz taki super kapelusz, to trzeba go koniecznie przetestować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komplemenciara z Ciebie, dzięki :-) I nawzajem życzę Ci słonecznych pięknych dni. A kapelusz zamierzam poddać najtrudniejszym testom :-P

   Usuń
 3. Cieszę się do ekranu! Ja nie wiem, kto tego kota nazwał grumpy, mi się za każdym razem robi wesoło jak na niego patrzę;) Miłych wakacji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą, nie da się nie uśmiechnąć na jego widok :-) Dzięki i też życzę Tobie słonecznych dni :-)

   Usuń
 4. nie pasuje do Ciebie ten zrzędliwy kot :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i nie, ale ja i tak mam do niego słabość :-)

   Usuń
 5. Kot świetny:) I masz ciekawą ozdobę na nogawce spodni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Da się lubić kocisko ;-) A to niestety mój najmniej ulubiony detal ze spodni, i nijak nie wiem jak się go pozbyć.

   Usuń
 6. ale ta torba jest cudowna!!! i grumpy!!! czego można chcieć więcej??:D

  OdpowiedzUsuń

Co o tym myślicie?
Podzielcie się ze mną :-)